POLUB MNIE NA FACEBOOKU
Filtry

Ponad 20 tys. zł podczas 28. Finału WOŚP w Goczałkowicach!

20 tys. 61 zł 14 gr - to kwota, którą udało się zebrać podczas 28. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Goczałkowicach-Zdroju. Środki te zostaną przeznaczone na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji.

28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Goczałkowicach-Zdroju - 12.01.2020 · fot. UG Goczałkowice-Zdrój


Od wczesnych godzin porannych na terenie Goczałkowic-Zdroju można było spotkać 17 wolontariuszy z charakterystycznymi puszkami. Zuzia i Natalia były wolontariuszkami po raz pierwszy. - Zdecydowałyśmy się pomóc dzieciom, które zmagają się z różnymi chorobami. Chcemy dać cząstkę siebie, by poczuły się choć trochę lepiej - przyznają. Jak podkreślają, mieszkańcy Goczałkowic chętnie wrzucali datki do puszek.

Po południu w budynku "Górnik" rozpoczął się koncert finałowy. W siedzibie Gminnego Ośrodka Kultury wystąpili: utalentowana młodzież szkoląca się w GOK-u, Szkole Podstawowej nr 1, Powiatowym Ognisku Pracy Pozaszkolnej, chór parafialny Semper Communio oraz młodzieżowy zespół "Offbeat". Gościnnie na akordeonie zagrał utalentowany muzyk Andrzej Caniboł.

Pomiędzy występami odbywały się licytacje cennych przedmiotów. Za 550 zł wylicytowana została koszulka Łukasza Piszczka z autografem piłkarza, za 250 zł - voucher na weekend dla dwóch osób w spa w goczałkowickim uzdrowisku, a za łącznie 500 zł - dwa orkiestrowe torty. Można było nabyć też m.in. figury ceramiczne, ręcznie wykonane maskotki czy gadżety WOŚP. Na uczestników koncertu czekały też pyszne ciasta.

Łącznie w Goczałkowicach zebrano 20061,14 zł, w tym wolontariusze zebrali 13819,09 zł, z licytacji udało się pozyskać 3442 zł. Kilka dni przed finałem w Goczałkowicach pojawiły się puszki stacjonarne, do których można było wrzucać datki. Znajdowały się na hali GOSiR, w Ogrodach Kapias oraz w siedzibie GOK-u. Z tych puszek zebrano łącznie 2800,05 zł.

Organizatorzy goczałkowickiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy składają podziękowania dla: Łukasza Piszczka, goczałkowickiego Uzdrowiska, Piekarni-cukierni "Englert", restauracji "Kapias", Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji, pani Alinie Rajdzie, pani Renacie Załuckiej oraz Danucie Rabaszowskiej, pani Joannie Rabaszowskiej-Grzyb.

- Dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w goczałkowicki finał WOŚP - wolontariuszom, organizatorom, artystom, darczyńcom, ludziom dobrej woli za wsparcie tej pięknej akcji. Po raz kolejny mieszkańcy Goczałkowic pokazali wielkie serca - komentuje Gabriela Placha, wójt gminy Goczałkowice-Zdrój.

new, BM / pless.pl, źródło: UG Goczałkowice-Zdrój