POLUB MNIE NA FACEBOOKU
Filtry

[WIDEO] 130 młodych tenisistów wałczyło o tytuł Mistrza Polski!

Znamy już Mistrzów Polski w Tenisie do lat 16. W miniony piątek zakończył się kilkudniowy turniej, który został rozegrany w Śląskim Centrum Tenisa w Pszczynie. Zapraszamy do obejrzenia relacji wideo z tego wydarzenia.Halowe Mistrzostwa Polski w Tenisie Ziemnym do lat 16 - 10.01.2020 · fot. UM Pszczyna


W rywalizacji pań zwyciężyła Magdalena Świerczyńska. Najlepszym wśród mężczyzn okazał się Martyn Pawelski, który w finale pokonał Macieja Kosa.

Przypomnijmy, że w całych zawodach rywalizowało 128 graczy. W pierwszych dniach odbyły się mecze eliminacyjne. W drugiej fazie do turnieju przystąpili zawodnicy, którzy w rankingu mieli odpowiednią ilość punktów. Rozgrywane były również mecze deblowe.

Halowe Mistrzostwa Polski w Tenisie Ziemnym do lat 16 w Pszczynie - 6.01.2020 · fot. UM Pszczyna


W grze podwójnej na najwyższym stopniu podium stanęli Górska Daria oraz Magdalena Świerczyńska. Wśród mężczyzn najlepszym duetem okazała się para Maciej Kos i Borys Zgoła.

- Po raz pierwszy Pszczyna mogła gościć najlepszych tenisistów wśród kadetów. Uważam, że obiekt, na którym rozgrywano mecze idealnie sprawdza się na dużych imprezach. Mam nadzieję, że jeszcze wielokrotnie w naszym mieście będą odbywały się imprezy o tak wysokiej randze. Gratuluję organizacji turnieju - powiedział burmistrz Dariusz Skrobol.

Loading...


Loading...


BM / pless.pl