Praca Pszczyna Praca Pszczyna
POLUB MNIE NA FACEBOOKU
Filtry

Sylwester na Stadionie Śląskim: DJ BoBo, Sławomir, Feel i Enej

Sylwester z Polsatem 2019/2020 ponownie odbędzie się na Stadionie Śląskim. Gwiazdami tego wydarzenia będą m. in. DJ BoBo, Sławomir, Feel i Enej.W tę wyjątkową ostatnią noc w roku Polsat gwarantuje doskonałą zabawę w rytm największych dyskotekowych przebojów tego roku. Wśród nich ?Ona by tak chciała? Ronniego Ferrari oraz ?Mama ostrzegała? zespołu Daj to głośniej. To właśnie one najbardziej rozgrzewały Polaków do tańca w ciągu ostatnich miesięcy. Będą: DJ Bobo i jego ?Chihuahua?, Layzee Fka Mr President i ?Coco Jumbo?, Maciej Maleńczuk i ?Ostatnia nocka?, Sławomir i ?Miłość w Zakopanem? oraz Michał Szpak ze swoim ?Color Of Your Life? i wiele innych gwiazd. A na najlepszą imprezę w roku na Stadionie Śląskim zapraszają: marszałek Województwa Śląskiego Jakub Chełstowski i Zarząd Województwa, prezydent Katowic Marcin Krupa i Telewizja Polsat. Start o godzinie 20.00.

- Sukces ubiegłorocznego Sylwestra przekonał mnie, że decyzja o organizacji tego wydarzenia na Śląskim była słuszna. Ponad 42 tysiące osób oraz prawie dwa miliony widzów przed telewizorami. W tym roku kolejny raz będziemy bawili się wspólnie z mieszkańcami naszego regionu. Sylwestrowa Moc Przebojów 2019/2020 to szereg gwiazd krajowej i światowej muzyki rozrywkowej. Już teraz zapraszam wszystkich mieszkańców regionu do spędzenia tej wyjątkowej nocy na wspólnej zabawie na Stadionie Śląskim - przekonuje marszałek Województwa Śląskiego, Jakub Chełstowski.

Sylwester na Stadionie Śląskim


Na jednym z największych stadionów w Polsce zapanuje magiczna atmosfera. Młodość i świeżość wprowadzą na scenę przedstawiciele młodego pokolenia: muzyczne odkrycie roku Ronnie Ferrari i autorzy przeboju lata, czyli Daj to głośniej. Ich utwory pobiły wszelkie rekordy popularności. Piosenka ?Ona by tak chciała? Ferrari zgromadziła w 4 miesiące od premiery ponad 94 miliony odsłon na Youtube. Z kolei hit lata 2019 pt. ?Mama ostrzegała? już w kilka dni po premierze emitowany był w największych rozgłośniach radiowych w Polsce i zanotował dotąd prawie 84 miliony wyświetleń.

Kto jeszcze da sygnał do dobrej zabawy? Obok niekwestionowanego króla europejskich parkietów DJ-a Bobo i jego ?Chihuahuy?, usłyszymy obecnie najbardziej znanego na świecie czeskiego muzyka Mikolasa Josefa i utwór ?Acapella?. Jego występ na Eurowizji obejrzało 240 milionów. ?Be My Lover? wykona La Bouche a Captain Jack - ?Captain Jack?.

Aż chciałoby się rzec - jak impreza to tylko Sławomir. I rzeczywiście, na Stadionie Śląskim wokalista zaśpiewa kultową już ?Miłość w Zakopanem?, której sukcesu zazdrościć mogą mu wszystkie młode gwiazdy internetu. W ciągu dwóch lat ten utwór może pochwalić się aż 240 milionami odsłon na Youtube, pomijając niezliczoną liczbę odtworzeń w pozostałych mediach. Michał Szpak wykona między innymi ?Color Of Your Life?, ale też zaskoczy fenomenalnymi coverami oraz jak zwykle odlotowymi kreacjami. Z kolei Maciej Maleńczuk pożegna odchodzący rok ?Ostatnią nocką?. Ozdobą sylwestrowej nocy stanie się Cleo, która zaprezentuje najważniejsze utwory w swojej karierze: ?Za krokiem krok?, ?Łowcy gwiazd? i ?My Słowianie?. Będzie się działo za sprawą Piersi i ich tanecznej ?Bałkanicy? a Ich Troje przypomni ?A Wszystko To? (Bo Ciebie Kocham)?. Na sylwestrowej scenie zobaczymy i usłyszymy zespół Feel, Enej oraz Future Folk z emanującym zawsze promiennym uśmiechem wokalistą Staszkiem Karpielem - Bułecką. Każdy z artystów wykona też przeboje spoza swojego repertuaru. Jakie? Tego na razie nie zdradzimy, ale z pewnością warto być z Polsatem tego wieczoru! O dobry nastrój i taneczne hity zadbają również muzycy disco polo. Ślązacy Long&Junior, MiG, After Party, Defis oraz Miły Pan.


Sylwestrowa Moc Przebojów 2019 to jeszcze większe niż przed rokiem wyzwanie realizacyjne i telewizyjne. Na Stadionie Śląskim powstanie ogromna scena o całkowitej powierzchni 760 metrów kwadratowych. Szerokość zabudowy scenicznej to 121 metrów a wysokość - 28. Uzupełni ją prawie 760 mkw ekranów ledowych i 1200 urządzeń oświetleniowych - prawie o 1/3 więcej niż podczas ubiegłorocznego sylwestra. Moc nagłośnienia wyniesie 400 kW, a koncert pokaże 16 kamer. Warto dodać, że ciężar sceny to aż 360 ton! Tę gigantyczną transmisję ze Stadionu Śląskiego przygotowuje aż 350 osób.

Podobnie jak w ubiegłych latach, tak i tym razem Koleje Śląskie przygotowały dodatkowe kursy, które zapewnią powrót z sylwestrowych zabaw. 6 dodatkowych pociągów wyjedzie z Katowic w kierunku Gliwic, Zawiercia, Tychów, Rybnika, Lublińca i Bielska-Białej. Godziny kursowania pociągów specjalnych zostały zaplanowane pomiędzy 1:30 a 1:50 , wcześniej jednak w przeciwnym kierunku również wyruszą pociągi dostępne dla podróżnych. Stąd też nasze połączenia powinny zapewnić wygodną komunikację w tę wyjątkową noc pomiędzy różnymi miastami.

W Sylwestrową Noc obowiązywać będzie normalna taryfa. Bilety można nabyć w aplikacji Kolei Śląskich oraz przez stronę internetową. Czynne będą też kasy na katowickim dworcu oraz oczywiście biletomaty. Dodatkowe połączenia komunikacji miejskiej będą też zapewnione pomiędzy Stadionem a centrum Katowic, stąd też przejazd z Sylwestrowej Mocy Przebojów na dworzec nie powinien przysparzać żadnych problemów.

Rozkład jazdy na stronie Kolei Śląskich.

Sylwester na Stadionie Śląskim

BM / tychy.info, źródło: Urząd Marszałkowski