POLUB MNIE NA FACEBOOKU
Filtry

W Tychach rozruszają seniorów. Pomoże gwiazda Sanatorium Miłości

Centrum handlowe chce rozruszać śląskich seniorów! Gemini Park Tychy startuje właśnie z serią wydarzeń skierowaną do osób w wieku 60 plus. Wśród nich znaleźć można m.in. koncerty muzyki klasycznej, akcje profilaktyki m.in. chorób serca, zakupy ze stylistką, a nawet spotkanie ze zwyciężczynią programu "Sanatorium Miłości". Począwszy od 18 listopada każdego tygodnia na seniorów czekać ma kilkanaście bezpłatnych atrakcji.

Spotkanie z królową turnusuŻycie na emeryturze może być aktywne. Do tego chce zachęcić seniorów Gemini Park. To jeden z powodów, dla których centrum handlowe rusza właśnie z nietypowym projektem, który ma pomóc osobom starszym zagospodarować czas wolny. Ten startuje już 18 listopada.

Dzień wypełniony zostanie wydarzeniami, specjalnie pomyślanymi o osobach starszych. I tak o godz. 10 i 11 w Gemini Park odbędą się warsztaty ze stylistką, która podpowie panom i paniom, jak być modnym pomimo swojej metryki. Na godziny 10.40, 11.40, 12.30, 13.20 oraz 14.20 zaplanowano natomiast serię koncertów muzyki klasycznej.

Natomiast o godz. 11.20 będzie można poradzić się ekspertek w dziedzinie pielęgnacji skóry w wieku dojrzałym. Doradzą one m.in. jakie kosmetyki dobrać do dojrzałej cery.

Hitem pierwszego dnia aktywności ma być spotkanie z Walentyną Kozioł, Królową Turnusu z programu TVP "Sanatorium Miłości". W czasie spotkania będzie można posłuchać o kulisach telewizyjnego show, a także zdobyć autograf i zrobić sobie zdjęcie.

Na godz. 13 zaplanowano spotkanie z trenerem Fabryki Formy - klubu fitness, który został oficjalnym partnerem projektu i z tej okazji przygotował specjalny program zajęć dla seniorów. Ponadto od godz. 10 do godz. 14 będzie można m.in. wybrać się na wspólne zakupy ze stylistką, wykonać komputerowe badanie wzroku, poradzić się wizażystki.

- Zależy nam na tym, aby stworzyć barwną społeczność seniorów, którzy w kwiecie wieku chcą być aktywni, odkrywać nowe rzeczy, smakować nowości i poznawać ciekawych ludzi. Nasz projekt, wypełniony różnymi atrakcjami, ma ich do tego zachęcić - mówi Aleksandra Zawodzińska, dyrektor ds. marketingu i PR Gemini Park Tychy.

Walentyna Kozioł - zwyciężczyni pierwszej edycji s
Ambasadorka akcji - Walentyna Kozioł - zwyciężczyni pierwszej edycji show ?Sanatorium Miłości? · fot. materiały prasowe Gemini Park


Cały tydzień dla seniora!Na tym jednak Gemini Park nie poprzestanie. Począwszy od 18 listopada na seniorów czekać będzie znacznie więcej. I tak co poniedziałek w Gemini Park organizowane będą otwarte dla każdego koncerty muzyki klasycznej, podczas których będzie można posłuchać doskonale znanych melodii w nowych aranżacjach.

We wtorki z kolei seniorzy po okazaniu dokumentu świadczącego o ukończeniu 60 lat będą mogli skorzystać ze specjalnych rabatów w kilkudziesięciu sklepach.

Środy zaś dedykowane będą zdrowiu. W centrum handlowym będzie można bezpłatnie wykonać różne badania profilaktyczne, skonsultować się z lekarzem, a także zasięgnąć porady specjalisty dotyczącej np. chorób serca. Partnerem tej części akcji są Polsko - Amerykańskie Kliniki Chorób Serca oraz Uzdrowisko Ustroń.

Czwartki upływać będą z kolei pod znakiem aktywności. Seniorzy zainteresowani sportem i ruchem będą mogli wziąć udział w bezpłatnych zajęciach fitness w Fabryce Formy. Te prowadzone będą przez profesjonalnych trenerów. Dla osób 60 plus zostanie przygotowany też specjalny program zajęć.

W piątki, podobnie jak we wtorki, seniorzy będą mogli skorzystać z rabatów, tym razem jednak w restauracjach i kawiarniach działających na terenie Gemini Park. Podobnie jak w przypadku wtorkowych rabatów, także i tutaj do trzeba będzie udowodnić, że się ma więcej niż 60 lat.

Jak podkreśla przedstawicielka Gemini Park, projekt ma na celu przede wszystkim stworzenie nowego miejsca spotkań seniorów. - Na Śląsku jest niewiele miejsc, które potrafią seniorom zagospodarować w ciekawy sposób czas wolny. Tym projektem chcemy to zrobić, stając się przestrzenią, która bawi, integruje, ale także pomaga w rozwoju - mówi.

Co zrobić, aby wziąć udział w wydarzeniach? Wystarczy przyjść do Gemini Park. Na miejscu każdy z seniorów dostanie specjalny informator z atrakcjami. Osoby chcące wziąć udział w zajęciach fitness proszone są natomiast o zabranie ze sobą odzieży sportowej. Wszystkie atrakcje są bezpłatne.

BM / tychy.info, źródło: Gemini Park Tychy