POLUB MNIE NA FACEBOOKU
Filtry

10 perełek filmowych na 10. edycję BEST Festiwalu Filmowego

W dniach 9-17 listopada w sali koncertowej w tyskiej Mediatece odbędzie BEST Festiwal Filmowy 2019 organizowany przez BEST Centrum Języków Obcych i AUKSO Orkiestrę Kameralną Miasta Tychy.10. edycja BEST Festiwalu Filmowego ?Kino BESTajemnic? to kolejne spotkanie z kinem uznanym przez krytykę, o międzykulturowym przesłaniu, pokazującym lokalny koloryt danego kraju. - Zaplanowaliśmy 5 dni, podczas których pokażemy aż 10 starannie wyselekcjonowanych zróżnicowanych językowo produkcji - zapowiadają organizatorzy.

Festiwal rozpocznie się 9 listopada włoskim dramatem ?Dogman? docenionym na festiwalu w Cannes nagrodą dla najlepszego aktora, a następnie na ekranie zagości zupełnie świeży zwycięzca nagrody Złotego Niedźwiedzia na Belinale 2019 francusko-izrealeski film ?Synonimy?. Drugi dzień, 10 listopada rozpocznie się duńskim thrillerem ?Winni? zdobywcą nagrody publiczności na festiwalu w Sundance 2018, a następnie pokazany zostanie najlepszy film festiwalu Cannes 2018 libański ?Kafarnaum?. Ostatni dzień Przeglądu Głównego - 11 listopada rozpocznie się przepełnionym tańcem i muzyką hiszpańsko-kubańskim filmem biograficznym ?Yuli?, a zakończymy duńsko-szwedzkim dramatem rodzinnym ?Królowa kier?, który także zdobył nagrodę publiczności na Festiwalu Sundance ale w 2019 roku.

Przegląd Postscriptum rozpocznie się 15 listopada od dwóch filmów zdobywców nagród Srebrnego Niedźwiedzia na tegorocznym Berlinale, jako pierwszy organizatorzy pokażą wyprodukowany przez twórców słynnego serialu ?Gomorra? dramat ?Piranie?, a następnie francuską odpowiedź na polski ?Kler? dramat słynnego reżysera Françoisa Ozona ?Dzięki Bogu?. Ostatni dzień festiwalu - 17 listopada rozpocznie się od niemieckiego dramatu nagradzanego wielokrotnie za reżyserię a opartego na autentycznych wydarzeniach ?Milcząca rewolucja?, natomiast filmem zamknięcia będzie prawdziwa perełka, hiszpańskojęzyczny film ?Wszyscy wiedzą? słynnego irańskiego reżysera zdobywcy aż dwóch Oscarów za film nieanglojęzyczny Asghara Farhadiego w doborowej obsadzie najsłynniejszej pary hiszpańskiego kina Penelope Cruz i Javiera Bardema.

Jak na festiwal filmowy przystało, publiczność wybierze zwycięzców w kategoriach: najlepszy film Festiwalu, a także najlepszy aktor i aktorka pierwszoplanowa, najlepszy aktor i aktorka drugoplanowa, najlepsza reżyseria, najlepsza muzyka i najlepsze zdjęcia. BEST Festiwal Filmowy to największa impreza filmowa w Tychach, której nie można przegapić.

Bilety w przedsprzedaży za 15 zł do nabycia on-line na www.ticketmaster.pl oraz u głównego organizatora BEST CJO w Tychach przy ul. Kopernika 1B (karta i gotówka). Bilety w dniu seansu będą do kupienia w Mediatece na 1 godzinę przed projekcją w cenie 20 zł (gotówka).

RepertuarPrzegląd główny

Sobota, 9 listopada

  • godz. 18:00 Dogman (Włochy)
  • godz. 20:15 Synonimy (Francja, Izrael)


Niedziela, 10 listopada
  • godz. 17.30 Winni (Dania)
  • godz. 19.30 Kafarnaum (Liban, USA)


Poniedziałek, 11 listopada
  • godz. 17:30 Yuli (Hiszpania, Kuba)
  • godz. 19:30 Królowa Kier (Dania, Szwecja)


Przegląd Post Scriptum

Piątek, 15 listopada
  • godz. 18:00 Piranie (Włochy)
  • godz. 20:15 Dzięki Bogu (Francja)


Niedziela, 17 listopada
  • godz. 17:30 Milcząca Rewolucja (Niemcy)
  • godz. 19:30 Wszyscy Wiedzą (Hiszpania)


10. edycję BEST Festiwalu Filmowego

BM / tychy.info