POLUB MNIE NA FACEBOOKU
Filtry

The MET: Madame Butterfly - transmisja w Miejskim Domu Kultury

Słynny operowy wyciskacz łez w nawiązującej do japońskiej tradycji teatralnej inscenizacji Anthony?ego Minghelli powraca do cyklu "The Met: Live in HD" po raz trzeci. Zapraszamy 9 listopada o 18.55 na Madame Butterfly Giacomo Pucciniego.

Opowieść o młodziutkiej gejszy Cio-Cio-San, która naiwnie wierzy, że amerykański marynarz zawarł z nią małżeństwo z miłości i uczyni z niej prawdziwą amerykańską żonę, zmoczyła już miliony chusteczek na całym świecie. Pracując nad partyturą, Puccini przestudiował kulturę i muzykę Japonii i wplótł do kompozycji m.in. dziecięce piosenki i muzykę towarzyszącą świętu kwitnących wiśni. Tym razem w postać tytułową wcieli się chińska sopranistka Hui He, Pinkertonem będzie Włoch Andrea Car?, a w roli amerykańskiego konsula Sharplessa wystąpi Paulo Szot, Brazylijczyk polskiego pochodzenia.

dyrygent: Pier Giorgio Morandi
reżyseria: Anthony Minghella
scenografia: Michael Levine
kostiumy: Han Feng
światło: Peter Mumford
choreografia: Carolyn Choa
w rolach głównych: Hui He jako Cio-Cio-San, czyli Pani Motyl, Elizabeth DeShong jako Suzuki, Andrea Car? jako porucznik Pinkerton, Paulo Szot jako konsul Sharpless

Informujemy, iż rezerwacje biletów na imprezy kulturalne i kinowe nieodebrane na tydzień przed planowanym wydarzeniem tracą ważność.
Zwrotu zakupionych biletów można dokonać najpóźniej na 2 dni przed planowanym wydarzeniem, na podstawie paragonu.

Miejski Dom Kultury,Kino Świt


43-502 Czechowice-Dziedzice
ul. Niepodległości 42

tel. 032 2153285
fax 032 2153285

aka / czecho.pl