Praca Pszczyna Praca Pszczyna
POLUB MNIE NA FACEBOOKU
Filtry

Spektakl "Wiedźmin. Turbolechita" w Miejskim Domu Kultury

W czwartek (24 października) o godzinie 19.00 w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury odbędzie się spektakl "Wiedźmin. Turbolechita".

Ziemowit Szczerek - laureat Paszportu Polityki, finalista Nagrody Literackiej Nike oraz Nagrody Literackiej Europy Środkowej "Angelus", autor głośnej "Siódemki" i "Rzeczpospolitej Zwycięskiej", tym razem rozprawi się z polskością i całym zestawem cech jej towarzyszącym w tekście dramatycznym i to nie byle jakim.

Przed Państwem na scenie pojawi się Wiedźmin, ale nie zwykły wojownik z długimi włosami biegle władający mieczem. Nie. Wreszcie zjawi się ON - wyczekiwany od pokoleń mesjasz, zbawiciel, superbohater, w którego żyłach płynie prawdziwa polska krew. Janusz. Słowianin. Turbolechita. To w nim są pokładane wszystkie nadzieje, on jako jedyny wędrując przez krainy istniejące i nieistniejące, spotykający na swojej drodze prawdziwe monstra, osobliwe figury, wynaturzone postaci zrobi porządek i wprowadzi zmianę, dobrą zmianę.

"Wiedźmin. Turbolechita" to satyra na istniejącą i nieistniejącą rzeczywistość, teatralne zmierzenie się z tożsamością Polaków, skonfrontowanie ze stereotypami, schematami i kompleksami. Ten spektakl to brutalna walka z potworami - tymi, które faktycznie są, które być mogą i tymi, których tak naprawdę nie ma. To rzecz o nas.

reżyseria: Piotr Sieklucki
tekst: Ziemowit Szczerek
występują: Juliusz Chrząstowski (Wiedźmin), Maciej Ferlak (Najstarszy Elbończyk), Krystian Durman (Conan), Aleksander Fiałek (Jaskier), Karol Miękina (Dilbert Oraz Ruch Sceniczny) , Piotr Sieklucki (Piosenka), Grzegorz Witek (Elbończyk), Grzegorz Janeczek (Elbończyk).
projekcje: Paweł Penarski

muzyka: Paweł Penarski
scenografia: Łukasz Błażejewski
światło: Wojciech Kiwacz
dźwięk: Grzegorz Janeczek
kostiumy: Łukasz Błażejweski

Wstęp wolny.
Czas trwania: 90 minut

Informujemy, iż rezerwacje biletów na imprezy kulturalne i kinowe nieodebrane na tydzień przed planowanym wydarzeniem tracą ważność.
Zwrotu zakupionych biletów można dokonać najpóźniej na 2 dni przed planowanym wydarzeniem, na podstawie paragonu.

Miejski Dom Kultury,Kino Świt
43-502 Czechowice-Dziedzice
ul. Niepodległości 42

tel. 032 2153285
fax 032 2153285

aka / czecho.pl