Praca Pszczyna Praca Pszczyna
POLUB MNIE NA FACEBOOKU
Filtry

[ZDJĘCIA] Szklane Oczy i Insekt na koniec sezonu Bankowa Street Live

Za nami ostatni koncert w ramach cyklu Bankowa Street Live. W czwartek, 19 września na scenie w sali widowiskowej Pszczyńskiego Centrum Kultury zagrały zespoły Szklane Oczy oraz Insekt.

Bankowa Street Live - zespół Szklane Oczy - 19.09.2019 r. · fot. Andrzej Grynpeter


Szklane Oczy - jesteśmy trzema dziewczynami grającymi rocka, rocka progresywnego, alternatywę. Inspiruje nas przede wszystkim poezja romantyczna i polski punk. Występujemy w śląskich klubach muzycznych (min. Leśniczówka Rock&Roll Cafe, Oficyna Zabrze, Apoteka Pub), pubach, barach, na festiwalach.

Nagrody, które zdobyłyśmy to m.in. Laureaci konkursu Dzielnica Brzmi Dobrze 2018; Zwycięzcy odcinka I edycji programu Start NaGranie Trzeciego Programu Polskiego Radia; Laureaci konkursu KLANG 2018.

Skład zespołu:
  • Anna Grąbczewska - śpiew, gitara
  • Agnieszka Noga - gitara basowa, śpiew
  • Aleksandra Noga - perkusja, śpiew


Bankowa Street Live - zespół Insekt - 19.09.2019 r. · fot. Andrzej Grynpeter


Insekt - to nieokiełznane, hałaśliwe, rockowe trio. Nikt już nie pamięta skąd i kiedy się wziął. Insekt to bezpańskie psy polskiego rocka, nieustannie kroczące swoją własną drogą, bez kagańca w postaci wytwórni, głusi na sugestie by zwolnić i ucichnąć. Wydają swoje płyty sami, grają tak jak w serduchu buczy, szczerze i bezkompromisowo. Chłopaki goszczą zarówno w małych klubach jak i znanych festiwalach, są wszędzie gdzie mają ochotę grać. Na koncie kilka teledysków i hiciorów, których ciężko pozbyć się z głowy. Insekt - uparty, brzęczący, niby to ładne, niby to brzydkie, ale nie przejdziesz obojętnie. Posłuchaj, jeśli masz odwagę...

Skład zespołu:
  • Robal - wokal, gitary
  • Dżeju- Bas, wokal
  • Rufio- perkusja

BM / pless.pl