POLUB MNIE NA FACEBOOKU
Filtry

Jak założyć sklep internetowy? Profesjonalne sklep

Cena do negocjacji, Częstochowa

Własny sklep internetowy jest marzeniem wielu internautów. Jednak nie wszyscy wiedzą, jak otworzyć sklep internetowy w taki sposób, aby działał on sprawnie i skutecznie zdobywał klientów. Niewątpliwie jednym z kluczowych czynników jest wybór odpowiedniej technologii: czy będzie to oprogramowanie sklepu typu SaaS, czy CMS instalowany na własnym hostingu jak Prestashop lub Woocommerce (wtyczka do popularnego Wordpressa). W Stronyireszta.pl pomagamy nie tylko zbudować sklep, ale także opisujemy na blogu, jakie inne możliwości istnieją na rynku.

Gotowy sklep internetowy z motywu? Są dwie możliwości
Na rynku istnieją dwa najpopularniejsze rozwiązania, jeśli chodzi o stworzenie sklepu.
Pierwsze to wspomniane we wstępie oprogramowanie sklepowe, które instaluje się na własnym hostingu. W Stonyireszta.pl używamy oprogramowania Wordpress do budowania profesjonalnych i w zarządzaniu platform e-commerce. Wtyczka do Wordpressa, Woocommerce, jest jednym z najpopularniejszych na rynku rozwiązań do budowania platform handlowych.

Drugie rozwiązanie to oprogramowanie do sklepu internetowego oferowane w modelu SaaS, czyli bez konieczności posiadania własnego hostingu. W tym modelu wystarczy założyć konto w wybranej platformie (którą można chyba nazwać kreatorem sklepu) i wybrać motyw graficzny (a czasami: stworzyć go za pomocą odpowiedniego kreatora wizualnego). I już można zabrać się za konfigurowanie własnego e-sklepu oraz dodawanie produktów. Taka platforma opłacana jest zwykle w abonamencie, czasami konieczne jest także uiszczenie opłaty startowej.

Które rozwiązanie jest lepsze?
Choć w Stronyireszta.pl oferujemy zakładanie sklepu internetowego na podstawie Wordpressa i Woocommerce'a, to nie uważamy, że to jedynie słuszne rozwiązanie. W wielu przypadkach lepszym pomysłem będzie wybranie rozwiązania drugiego, czyli platformy online. Dlaczego? Ponieważ o sklep (lub dowolny inny serwis) umieszczony na własnym hostingu trzeba regularnie dbać, co wiąże się z koniecznością wykonywania prac technicznych. Nie każdy ma na to czas, a także - niezbędne umiejętności. W przypadku platformy SaaS, o techniczne działanie serwisu dba właściciel platformy - a właściciel sklepu może skupić się na zdobywaniu i obsługiwaniu klientów oraz dodawaniu i optymalizowaniu produktów.

Ile kosztuje stworzenie sklepu internetowego?
W pierwszym modelu należy liczyć się z kosztami stworzenia sklepu rzędu kilku tysięcy złotych netto. Niższe mogą być natomiast koszty utrzymania - dla nowego sklepu, który dopiero szuka klientów, nie przekroczą one kwoty kilkuset złotych rocznie.
W przypadku platformy sklepowej SaaS koszt stworzenia sklepu jest często tym samym, co koszt utrzymania - płaci się zwykle abonament, w ramach którego możemy samodzielnie zbudować sklep za pomocą udostępnionych narzędzi.

Zapraszamy do współpracy!
Jeśli platformy sklepowe nie spełniają Państwa oczekiwań, zapraszamy do zamawiania sklepów w Stronyireszta.pl. Aby założyć profesjonalny sklep internetowy, trzeba mieć wiedzę z wielu dziedzin, np. optymalizacji SEO, dzięki której będzie on zdobywał większy ruch z wyszukiwarki Google. Służymy naszą wiedzą i doświadczeniem.
A wszystkich zapraszamy na naszego bloga, który jest dostępny pod adresem stronyireszta.pl/blog, a szczególnie do artykułu o tym, jak otworzyć sklep internetowy, także samodzielnie: stronyireszta.pl/jak-stworzyc-profesjonalny-sklep-internetowy

Kontakt

Osoba prywatna

Ilość wysłanych formularzy: 0