POLUB MNIE NA FACEBOOKU
Filtry

VIII Tyski Półmaraton już 1 września. Zostały ostatnie wolne miejsca

Przed nami wielkie emocje związane z VIII Tyskim Półmaratonem. Bieg wystartuje w niedzielę, 1 września o godzinie 10.00.Tyski Półmaraton to bieg na 21km po trasie z atestem PZLA. Trasa prowadzi ulicami miasta Tychy (asfalt) oraz wokół jeziora Paprocańskiego (częściowo ubite trakty leśne). Start, meta, biuro zawodów i miasteczko biegowe będą ulokowane na terenie Hali Sportowej w Tychach, al. Piłsudskiego 20.

Zapisy prowadzone są na stronie dostartu.pl.

VIII Tyski Półmaraton


Celem imprezy jest popularyzacja biegania jako formy czynnej rekreacji oraz promocja Tychów jako miasta dobrego do uprawiania sportu. Podczas zawodów odbywa się wiele imprez towarzyszących, takich jak biegi dla dzieci, rozgrzewka i zajęcia sportowe, masaże, pokazy produktów sportowych, losowanie nagród, piknik rodzinny, atrakcje dla najmłodszych.

- Jednocześnie przypominamy, że organizatorzy dwóch biegów podjęli decyzję o skierowaniu wszystkich swoich sił i pomysłów do organizacji półmaratonu, a więc w tym roku Międzynarodowy Tyski Bieg Uliczny nie odbędzie się. Niewykluczone jednak, że w przyszłych latach zawody te wrócą do kalendarza imprez MOSiR Tychy. Póki co razem ze Stowarzyszenie Promocji Lekkiej Atletyki Tychy mamy nadzieję, że taka decyzja spowoduje podniesienie poziomu organizacyjnego Tyskiego Półmaratonu, na który serdecznie zapraszamy - czytamy w komunikacie organizatora.

Bieg odbywa się pod patronatem Prezydenta Miasta Tychy.

VIII Tyski Półmaraton

BM / tychy.info